Site Loading

Akumulatorowe czy ręczne – jakie nożyce do cięcia blachy wybrać?

Blacha

Jeśli chodzi o narzędzia, to także one podlegają ewolucji – wersje ręczne, mechaniczne są zastępowane elektrycznymi czy też akumulatorowymi. Wszystko przez wzgląd na wygodę użytkownika i zmniejszenie jego wysiłku.

Tak też jest w przypadku nożyc do blachy. Po akumulatorowe nożyce do cięcia blachy sięgają przede wszystkim profesjonaliści, jednak nawet wśród nich nie są one zbyt rozpowszechnione. Wymagają co prawda mniejszego nakładu sił niż nożyce do cięcia blachy ręczne, jednak są drogie i nie zapewniają precyzyjnego cięcia. Nie ma co ukrywać, że jeśli chodzi o dokładność cięcia, to wygrywają te, do których pracy wykorzystywana jest siła ludzkich mięśni.

MNIEJSZY NAKŁAD SIŁ, A PRECYZJA CIĘCIA

Jak już wspomniano, akumulatorowe nożyce do cięcia blachy charakteryzują się mniejszym wyczuciem materiału niż nożyce do cięcia blachy ręczne. Wśród tych drugich także istnieją pewne podziały ze względu na to, co stawiamy na pierwszymi miejscu: czy dokładność cięcia, czy mniejszy nakład sił, bo (jak to zazwyczaj bywa) nie można mieć wszystkiego. I tak wśród nożyc do cięcia blachy ręcznych rozróżniamy pod tym względem dwa typy:

  • nożyce jednodźwigniowe – trudniejsze w obsłudze, wymagają większego nakładu sił i wprawy użytkownika, ale za to zapewniają lepsze wyczucie materiału, co wiąże się z większą precyzją cięcia
  • nożyce dwudźwigniowe – tnie się nimi blachę lżej, ale lepiej używać ich tam, gdzie nie zależy nam szczególnie na precyzji.

Wydaje się, że w tym przypadku tradycja wygrała z nowoczesnością, zwłaszcza że nożyce do cięcia blachy ręczne są wyposażone w wysokiej klasy ostrza, które zapewniają zadowolenie z wykonanej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Secondary Navigation