Site Loading

Izolacje z kauczuku syntetycznego, poza elastycznością, charakteryzują się niską przewodnością cieplną oraz odpornością na dyfuzję pary wodnej. Otuliny z tego typu materiału, szczególnie Armaflex ACE Plus, posiadają także dobrą euroklasę ogniową.

CO TO JEST EUROKLASA OGNIOWA?

To nic innego jak klasyfikacja reakcji materiału na ogień. Klasy ogniowe wyrobów budowlanych są określane na podstawie badań i następującej po nich ocenie wyników według norm wspólnych dla wszystkich krajów unijnych. Ta klasyfikacja jest oznaczona na opakowaniach literami od A do F, dodatkowo z odpowiednimi kwalifikatorami.

ARMAFLEX ACE PLUS – BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA

Izolacja Armaflex ACE Plus dzięki wysokiej euroklasie ogniowej nie przyczynia się do rozwoju pożaru, czyli rozprzestrzeniania się ognia – tym samym sprawia, że skutki pożaru są mniejsze. To bardzo ważna cecha, gdyż tę izolację (podobnie jak inne wykonane z tego materiału) stosuje się do ochrony rur kanałów wentylacyjnych, zbiorników w klimatyzacjach oraz w chłodnictwie i urządzeniach technologicznych. Niewątpliwym plusem w izolacji Armaflex ACE Plus jest to, że sama gaśnie i nie kapie w wyniku roztapiania się.

WYGODA W MONTAŻU

Izolacje z kauczuku dzięki swojej elastyczności są łatwe w montażu nawet podczas izolowanie bardzo skomplikowanych instalacji i towarzyszącej im armaturze. Dodatkowo Armaflex ACE Plus ma miejsca styku pokryte warstwą samoprzylepną z modyfikowanego akrylu, który jest wzmocniony folią polietylenową. Takie rozwiązanie dodatkowo usprawnia montaż i tym samym ogranicza czas izolowania instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Secondary Navigation