Site Loading

Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest wiele materiałów izolacyjnych spełniających najwyższe standardy użytkowania i bezpieczeństwa (niektóre z nich są niepalne, a inne odporne na grzyby, pleśń i chemikalia), możemy wybrać te, które nam odpowiadają.

Wśród nich są: otuliny, maty, taśmy wykonane z różnych materiałów (z wełny mineralnej, syntetycznego kauczuku, pianki poliuretanowej, styropianu). Z szerokiego asortymentu możemy wybrać taką izolację na rury, która najlepiej będzie spełniała swoją funkcję, będzie najbardziej trwała, a przy tym nie przysporzy problemów w montażu. Mimo że izolacja instalacji powinna przebiec gładko, warto wiedzieć, co robić, by efektem naszej pracy cieszyć się jak najdłużej.

RÓŻNE METODY

Gdy izolacja na rury będzie już zamontowana, warto zadbać o to, żeby dodatkowo ją zabezpieczyć. Wśród dostępnych sposobów należy wymienić:

  • użycie drutu wiązałkowego – zawija się go wokół otuliny w pętlach lub spiralnie
  • wykorzystanie opasek wykonanych z plastiku lub stali
  • wykorzystanie taśmy klejącej

Ten ostatni sposób (tzw. metoda tapelock) polega na oklejaniu otuliny naokoło i pozostawieniu nieprzyklejonych końcówek. Sklejamy je w taki sposób, żeby pozostał jeden dłuższy koniec, który potem przyklejamy do taśmy. Metoda „tapelock” jest także wykorzystywana do łączenia dwóch otulin. W przypadku gdy izolacja na rury ma zabezpieczać zgięcia, trójniki, a nie proste rury, także możemy posłużyć się taśmą w łączeniu elementów. Uprzednio należy przyciąć otuliny na wymiar. Trzeba pamiętać o tym, żeby nie naciągać taśmy i aby mocno ją dociskać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Secondary Navigation