Site Loading

Planując izolacje rurociągów, czyli przewodów rurowych składających się z rur, łączników (np. złączek i kolanek), trzeba wziąć pod uwagę to, co znajduje się w systemie rur (np. woda czy gaz) i z czego rurociąg jest wykonany – rurociągi mogą być stalowe, mosiężne, betonowe, ceramiczne lub z tworzyw sztucznych.

SZEROKI WYBÓR IZOLACJI

Izolacja rurociągów grzewczych, gdyż z takim najczęściej mamy do czynienia, jest obecnie ułatwiona dzięki szerokiemu dostępowi do materiałów izolacyjnych i ich bogatej ofercie. Ważne są jednak podstawowe zasady podczas zakładania izolacji, dzięki którym osiągniemy optymalne efekty podczas izolowania systemów grzewczych. Na co zwrócić uwagę?

  • Temperatura izolowanego rurociągu podczas instalacji nie powinna być niższa niż 5°C
  • Powierzchnia otulin, aby zapewnić dobre łączenie podczas klejenia otulin, powinna być odkurzona i odtłuszczona
  • Należy zadbać o to, żeby wszystkie elementy (złącza, wsporniki itp.) dobrze do siebie przylegały

Dzięki temu, że na rynku dostępna jest szeroka oferta materiałów izolacyjnych w różnych wymiarach, można zadbać podczas izolacji rurociągów o zminimalizowanie liczby łączeń, co korzystnie wpływa na szczelność izolacji.

SPOSOBY ŁĄCZENIA

Łącząc ze sobą poszczególne części izolacji rurociągów trzeba zadbać o to, by łączenia były precyzyjne – zapewnia to po prostu szczelność. Można zrobić to za pomocą taśmy lub przy użyciu żelazka zgrzewającego. Do izolacji rurociągów używa się też otulin z zakładką samoprzylepną. Takie udogodnienie ułatwia łączenie ze sobą poszczególnych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Secondary Navigation