Site Loading

Izolacje wykonane z kauczuku

Elektrownia

Do wielu materiałów izolacyjnych tego typu popularnych na rynku należy K-Flex ST. Jest on wykonany z kauczuku syntetycznego, czyli z materiału, który nadaje się do izolacji bardziej skomplikowanych systemów rur, zbiorników oraz armatury w instalacjach.

W JAKICH INSTALACJACH MOŻE MIEĆ ZASTOSOWANIE K-FLEX ST?

Materiał ten stosuje się w instalacjach chłodniczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, grzewczych i sanitarnych. Także, jak widać, jego użyteczność posiada szeroką skalę. Poza tym K-Flex ST jest izolacją specjalnego przeznaczenia wykorzystywaną w instalacjach ciekłych gazów technicznych.

Podobnie jak inne izolacje wykonane z kauczuku syntetycznego, także i ta charakteryzuje się dużą elastycznością – dotyczy to zarówno otulin, jak i mat. Materiał wykonania zapewnia też wysoką odporność na dyfuzję pary wodnej. Co to oznacza? Dokładnie to, że przemieszczanie się pary wodnej przez ściany zewnętrzne materiału (efekt różnicy ciśnień, temperatur i wilgotności powietrza) jest ograniczone. To co charakteryzuje izolacje z kauczuku syntetycznego, to także niski współczynnik przewodzenia ciepła. Struktura materiału, z którego także wykonany jest K-Flex ST, sprawia, że wyprodukowane z niego izolacje rur i zbiorników są szczelne i trwałe.

RÓŻNE RODZAJE MAT IZOLACYJNYCH KAUCZUKOWYCH K-FLEX ST

Maty kauczukowe izolacyjne są produkowane w wielu wersjach, dzięki czemu można jest dostosować do warunków i zadbać o to, żeby najlepiej spełniały swoją funkcję. Do wyboru mamy maty:

  • zwykłe
  • samoprzylepne
  • z aluminiowym pokryciem
  • samoprzylepne z aluminiowym pokryciem.

NIE TYLKO MATY I OTULINY

Wśród materiałów izolacyjnych wykonanych z kauczuku syntetycznego znajdziemy nie tylko maty i otuliny, ale także taśmy izolacyjne. Są one, podobnie do innych izolacji kauczukowych, bardzo elastyczne. Te pod nazwą K-Flex ST są doskonałe od izolacji od ciepła czy zimna. Stosuje je w izolowaniu:

  • rur
  • kanałów
  • zbiorników.

Taśmy izolacyjne służą także do doszczelniania połączeń między poszczególnymi częściami instalacji. Produkty izolacyjne K-Flex ST wyróżnia dobry stosunek jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Secondary Navigation