Site Loading

…zarówno profesjonalistów, jak i domorosłych majsterkowiczów. Nożyce do cięcia blachy ręczne to narzędzie bardzo przydatne i poręczne.

Z powodzeniem zmieści się w kieszeni czy w niewielkich rozmiarów torbie. Jego wszechstronność pomaga w wykonywaniu wielu prac, które wymagają cięcia blachy zarówno blisko krawędzi arkusza, jak i pośrodku. Nożyce sprawdzają się w przypadku wykonywania cięć prostych oraz po łukach.

OPCJA: NIE ZA DUŻO SIŁY

Ponieważ arkusze blachy różnią się od siebie grubością, cięcie tych grubszych wiąże się ze zwiększonym nakładem sił. Aby jednak zbytnio się nie forsować, warto skorzystać z nożyc ręcznych do blachy, które mają przekładnię. Jak to działa? Dwa skrzydła nożyc są zamocowane na przegubie. Przegub działa na zasadzie dźwigni i dzięki temu każde cięcie jest wykonywane z mniejszym nakładem sił.

OSTRE I SKUTECZNE OSTRZA

Ręczne nożyce do blachy mogą być zaopatrzone w ostrza ze stali HSS. Są one bardzo trwałe (podczas ich produkcji wykorzystywany jest proces indukcyjnego hartowania), dzięki czemu nie zużywają się zbyt szybko, co pozytywnie wpływa na ekonomię narzędzia, jakim są nożyce do blachy ręczne. Taki rodzaj ostrzy doskonale sprawdzi się, jeśli trafimy na wyjątkowo gruby arkusz blachy.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE RĘCZNYCH NOŻYC DO BLACHY?

To, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze nożyc, oprócz ostrzy, to rękojeść. Odpowiednia (wykonana z antypoślizgowego materiału) zapewnia wygodę użytkowania, a także bezpieczeństwo. Pewny i wygodny chwyt to gwarancja nie tylko precyzyjnego cięcia, ale także mniejszego nakładu sił podczas pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Secondary Navigation