Site Loading

Otulina PUR – z czego jest zrobiona i do czego się ją stosuje.

Pianka, Izolacja

Taka otulina to nic innego, jak odpowiednio obrobiona i przygotowana pianka poliuretanowa o otwartych porach (jeden ze skuteczniejszych materiałów izolacyjnych odpornych na grzyby, pleśnie i chemikalia).

Jeśli chcemy odpowiednio, czyli zadowalająco i trwale, zaizolować termicznie rurociągi centralnego ogrzewania w naszym mieszkaniu czy domu, warto wykorzystać tego typu otuliny. Poza wymienionymi plusami otulina PUR charakteryzuje się łatwym montażem, co nie pozostaje bez znaczenia, jeśli większość prac przy remontach i naprawach wykonujemy samodzielnie.

WAŻNE DLA EKOLOGII I ZDROWIA

Otuliny PUR są odporne na mikroby i insekty oraz nie zawierają freonu. Ten ostatni czynnik jest bardzo ważny, jeśli chodzi o ogólnie panujące trendy dbania o środowisko. Ograniczenie freonu w różnych urządzeniach czy materiałach pozytywnie wpływa na zapobieganie powiększaniu się dziury ozonowej.

GDZIE STOSOWAĆ?

Poza budynkami mieszkalnymi otulina PUR ma zastosowanie w budynkach administracyjnych, kotłowniach, ciepłowniach czy w kanałach ciepłowniczych (w celu termoizolacji systemów urządzeń ciepłowniczych). Jednak to nie wszystko, otulina PUR doskonale sprawdza się w izolacji urządzeń na zewnątrz budynków. Ważne jest, aby nośnik ciepła w instalacjach, do których używana jest otulina PUR, nie przekraczał +135°C.

DODATKOWE ZABEZPIECZNIE

Otulina PUR często występuje w osłonie z PVC, dzięki temu doskonale sprawdza się przy rurociągach – zarówno w ich odcinkach prostych, jak i łukach – oraz przy zastosowaniu w wymiennikach ciepła w sieciach ciepłowniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Secondary Navigation